Matkailututkimuksen seura goes digital

19.5.2023

kuvituskuvassa nainen ja tietokone
Matkailututkimuksen seura goes digital

Suomen matkailututkimuksen seuran hallitus on kahden vuoden aikana päivittänyt hallitustyöskentelyään ja uudistanut mm. nettisivunsa ja logonsa. Lisäksi olemme siirtäneet jäsenrekisterin ja laskutuksen tapahtuvaksi suoraan seuran sivustoilta. Tämä vaatii jäseniltä pientä tarkkaavaisuutta, koska sivuilta lähtevät sähköpostiviestit saattavat mennä suoraan roskapostiin. Olemme kevään 2023 aikana ottamassa myös käyttöömme digitaalisen jäsenkortin. Tästä syystä on jäsenistölle lähetetty jäsentietojen päivityspyyntö linkin kera. 

--------

Over the past two years, the Board of the Finnish Society for Tourism Research has updated its work and e.g., renewed its website and logo. We have also moved the membership register and invoicing to happen directly from the Society's website. This requires a little vigilance on the part of members, as emails from the website may go straight to spam. We are also in the process of introducing a digital membership card in spring 2023. For this reason, a request has been sent to members with a link to update their membership details.