Matkailututkimuksen seuran symposium - Aikaa abstraktien jättämiselle on jatkettu 11.3.2024 saakka!

26.2.2024

Hyvät matkailututkimuksen seuran jäsenet,

 

Vuonna 2024 Suomen matkailututkimuksen seura täyttää 20 vuotta. Vuoden päätapahtumana toimii Juhlasymposium, joka järjestetään 22.-23.5.2024 Helsingissä Haaga-Helian Haagan kampuksella. Jos päivämäärät eivät vielä ole kalenterissasi, niin laitathan ne sinne muistiin viimeistään nyt. Tapahtuman tarkempi ohjelma ja hinnat julkaistaan lähempänä tapahtumaa seuran verkkosivuilla. 

 

Tapahtuman kutsua abstrakteille on jatkettu! 

Call for abstracts löytyy Suomen matkailututkimuksen seuran verkkosivuilta. Juhlasymposium on kaikille matkailu- ja vapaa-ajan tutkijoille avoin tilaisuus, joten toivomme, että jaatte kutsua omissa verkostoissanne.

 Pyydämme lähettämään abstraktit osoitteeseen matkailututkimuksenseura@gmail.com viimeistään 11.3.2024 kello 12 mennessä.

 Nähdään toukokuussa Helsingissä.

 Seuran puolesta,

Katja Pasanen, sihteeri